fbpx

Hızlı Kilo Nasıl Verilir?

Hızlı Kilo Nasıl Verilir?

Hızlı Kilo Nasıl Verilir?

Günümüzde hızlı kilo nasıl verilir sorusuna birçok kişi yanıt aramaktadır. Diyet yapmaya çalışan birçok kadın istediği sonuca ulaştıktan hemen sonra vermiş olduğu kiloları yeniden geri almaktadır. Genel olarak bakıldığı zaman diyette yapılan en büyük hatalardan biri de, verilmiş olan kiloların dikkat edilmediğinde kolay bir şekilde vücuda geri alınabileceğidir.

Yanlış beslenme düzeni, hareketsiz yaşam ve sağlıksız abur cuburlar kilo almanıza sebep olmaktadır. Diyet yaptıktan sonra kilonuzu kalıcı olarak sabitlemek istiyorsanız eğer, sağlıklı beslenmeye ve düzenli olarak egzersizlerinizi yapmaya devam etmeniz gerekmektedir. Kısa sürede kilo vermeyi vaat eden diyet listelerinin yerine sağlıklı ve doğal yöntemlerle kendinize hazırlayacağınız sağlıklı program listesi oluşturarak hayatınızı devam ettirebilirsiniz.

Bazı püf noktaları hayatınızda uygulayarak tıpkı hayallerinizdeki gibi kusursuz bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Topluma baktığımız zaman kimi insan kilo verme çabasındayken kimileri de kilo almak istemektedirler. Fit ve ince bir görüntünün sırrı, vücudun orantılı şekilde ilerlemesiyle sağlanmaktadır.

Kilolarınızdan kalıcı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız eğer sağlıklı kilo verebilmenin püf noktalarını bilmeniz gerekmektedir. Belirtmiş olduğumuz şeyleri yerine getirirseniz kolayca kilo verebilirsiniz. Sağlıklı ve kalıcı yöntemlerle kendi kendinize evde zayıflayabilmeniz-i sağlayacak doğal yolları sizlerle paylaşacağız.

  1. Aşama: Diyet Listesi Hazırlama

Her insanın vücut yapısı birbiriyle aynı olmadığından dolayı uygulanacak olan diyet listelerinin de kişiye özel olması gerekmektedir. Bazı kişilerde kısa sürede etki gösteren diyet listeleri başka bir kişide işe yaramaya bilmektedir. Hatta boşu boşuna aç kalmanıza bile sebep olabilir. Eğer diyetisyen herkese vermiş olduğu diyet listesini size de vermişse uygulamayın ve metabolizma hızınızı ölçtürün. Sonrasında da metabolizma hızınıza uygun olarak verilen beslenme şekline uyun.

  1. Aşama: Sağlıklı Beslenme Alışkanlığınıza Devam Edin

Sağlıklı ve düzenli olan yöntemlerle uygulanacak diyet listelerinin haricinde, her gün aksatmadan egzersiz yapmanız yapmakta olduğunuz diyetten etkili sonucu almanızı sağlayacaktır. Gereğinden fazla yemek yeme riskinize karşılık sofrada çok fazla oturmamanızda fayda vardır.

  1. Aşama: İstikrarlı Şekilde İlerleyin

Zayıflama niyetindeyseniz eğer bir an önce kilo vermeye çalışmanızda fayda vardır. Diyetinizi diğer günlere sarkıt-tıkça vücudunuzda bulunan yağlar birikecek ve kilo vermenizi zorlaştıracaktır.

Hızlı Kilo Nasıl Verilir?

Hızlı Kilo Nasıl Verilir?

Kalıcı Bir Şekilde Kilo Vermek İçin Ne Yapılmalı?

Kalıcı kilo vermek için yapmanız gerekenler;

  • Vücutta gerçekleşen metabolizma ile alakalı olaylarda su çok önemlidir. Bu sebeple metabolizmanızın ve kalori yakımının hızlanabilmesi için her gün en az 8 bardak su içmeniz gerekmektedir.
  • Arkadaşlarınızla buluştuğunuz zamanlarda ya da dışarı çıktığınız vakitlerde tüketeceğiniz atıştırmalıklara dikkat etmeniz gerekir. İçerisinde yüksek miktarda yağ ve karbonhidrat bulunan besinlerin yerine doyurucu, tam tahıllı ve kalori miktarı daha düşük atıştırmalıkları tüketebilirsiniz. Kalori miktarı daha düşük olan atıştırmalıklar sayesinde günlük almanız gereken kalori miktarını dengelemiş olursunuz.
  • Gün içinde daha fazla hareket etmeniz gereklidir. Örneğin kısa mesafede bulunan yerlere arabayla gitmek yerine yürüyerek gidebilir ve evde yapacağınız kolay egzersizlerle daha çok kalori yakabilirsiniz. Özellikle de tüketeceğiniz lifli sebze ve meyveler sayesinde kalıcı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Lifli sebze ve meyveler sindirim sistemine oldukça etkili olup, günlük yağ yakımını arttırmanızda size yardımcı olacaktır.
  • Yemek vakitlerinden önce gelen bir şeyler yeme isteği ve ani tatlı krizlerine karşı en etkili çözüm kalorisiz bitki çaylarından yararlanmaktır. İştahınızı kapatacak olan yeşil çay, mate çay ve beyaz çay metabolizmanızın da hızını arttıracaktır. Ani tatlı krizini engellemek için Çubuk tarçından destek alabilirsiniz. Belirli bir miktar suyun içerisine Çubuk tarçın koyarak gün içerisinde içebilirsiniz. Tarçın tatlı krizini engelleyip, şekerinizi dengeleyecektir.