fbpx

DiyetSaatim
Beslenme Programları

 

 

 

DiyetSaatim platformunda online diyetisyen hizmeti ile,
kişiye özel farklı beslenme programları uygulanmaktadır.

 

Bu bölümde programlarımız hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kilo Verme Programı

Beden Kitle İndeksiniz 18,5-24.9 kg/m2 arasında ise kilonuz normal sınırlardadır. Fakat 24.9’un üzerindeyse artık kilo vermenin zamanı gelmiş demektir. Beslenmenizde ve yaşam tarzınızda değişiklik yapmanız gerekmektedir.

Kilo verme programımızda, diyetisyenimiz sizi arayarak yaşam tarzınıza, fiziksel aktivite durumunuza ve alışkanlıklarınıza göre uygun bir beslenme planı oluşturup, olmanız gereken ideal ağırlığa göre, günlük almanız gereken enerjiyi hesaplayıp ona uygun bir beslenme programı oluşturur. İdeal ağırlığa ulaşmanız için hedefler belirlenir, her hafta sizi arayarak beslenme planınızı gözden geçirir, hedeflerinize ulaşmanıza yardım eder.

Sporcu Beslenmesi Programı

Sporcunun enerji gereksinimi, besin içeriği dağılımı ve spor öncesi-sonrası beslenmesi, sağlığını koruması ve performansını arttırması açısından önemlidir. Bu da kişinin yaptığı spor türüne, şiddetine, süresine göre değişkenlik göstermektedir.

Sporcu beslenmesi programı ile beslenme uzmanımız kişiyle görüşme yaptıktan sonra bu faktörleri göz önünde bulundurarak özel bir beslenme programı hazırlar ve haftalık takibini yapıp, hedeflerine ulaşmasına yardım eder.  Bu program ile amaç; sporcunun performansını arttırmak, büyümesi ve gelişmesini beklenen düzeyde tutmak, antrenman etkinlik süresini maksimuma çıkarmak, konsantrasyonunu ve motivasyonunu yükseltmek, sakatlanmalardan doğacak problemleri en aza indirgemek ve iyileşme sürecini hızlandırmak, vücut ağırlığı, kas ve yağ oranını ideal sınırlarda tutmaktır.

Kilo Alma  Programı

Kilo almak da kilo vermek kadar zordur. Bazen bunun nedeni genetik olduğu gibi yetersiz ve dengesiz beslenme de olabilir. Kişinin ideal ağırlık kazanımında uzman birinden destek alması önemlidir.

Kilo alma programında; diyetisyenimiz sizi arayarak ideal ağırlığınızı ve almanız gereken günlük enerjiyi hesaplayıp buna uygun bir kilo aldırıcı beslenme programı oluşturur. İdeal ağırlığa kavuşmanız için hedefler belirlenir ve diyetisyeniniz sizi her hafta arayarak beslenme menünüzü revize edip ve hedeflerinize ulaşmanıza yardım eder.

Hastalıklarda Beslenme Programı

Birçok kronik hastalığın temelinde yetersiz ve dengesiz beslenme vardır. Hastalıkların komplikasyonlarını en aza indirgemek, ilerlemesini engellemek ve yeni hastalıkların oluşmasını engellemek için beslenmenin hastalık türüne göre düzenlenmesi gerekmektedir.

Hastalıklarda Beslenme Programımızda; diyetisyenimiz sizi arayarak sağlık geçmişiniz, kullandığınız ilaçlar, beslenme tarzınız hakkında detaylı bir bilgi alır. Buna uygun bir beslenme programı oluşturarak yakından takibini yapar. Amaç yaşamınızı daha kaliteli hale getirip, hastalıklardan oluşan semptomları en aza indirgemektir.

Gebelik Döneminde Beslenme Programı

Gebelik döneminde beslenme sadece annenin sağlığı için değil, fetüsün sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelişmesi açısından da büyük bir önem taşır. Gebelik döneminde artan enerji ihtiyacıyla birlikte amaç annenin fizyolojik ihtiyaçlarını karşılarken bebeğin de sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişmesini sağlamaktır.

Gebelik döneminde beslenme programı ile; diyetisyenimiz sizi arayarak enerji ihtiyacınıza göre bir besleme programı oluşturup, kontrollü bir şekilde kilo almanıza yardım ediyor, beslemenizi daha keyifli ve konforlu hale getiriyor. Hamilelik süreci özel bir süreçtir, bu yüzden beslemeniz de size özel olmalıdır.

Emzirme Döneminde Beslenme Programı

Emzirme döneminde anne, hem kendi vücudundaki besin öğesi depolarını dengede tutmak hem de bebeğin ihtiyacını karşılamak için yeterli ve dengeli beslenmelidir. Aksi takdirde anne kendi vücut depolarından harcayarak hem kendi sağlığını hem de bebeğin sağlığını tehlikeye atabilir.

Emziren annelerde beslenme programı ile; diyetisyeniniz size özel bir program oluşturarak hem besin depolarınızı korumanıza yardımcı olur, hem de bebeğinizin beslenmesi için süt içeriğinizin kalitesini arttıracak bir beslenme planlar. Böylelikle hem bebeğinizin ihtiyaçları karşılanır, hem de kilonuz kontrol altında tutulmuş olur.